Złote Nożyce 2018

 

„Chcesz wiedzieć kim jesteś? Nie pytaj. Działaj. Działanie cię określi i ustali. Z działania swojego się dowiesz.”

– Gombrowicz, Dzienniki

Złote Nożyce to konkurs, którego celem jest wyłonienie najlepszej krawcowej/krawca w Polsce oraz osób wyróżniających się w środowisku krawieckim. W tegorocznej edycji wzięło udział 650 osób, a do finału dotarła jedynie dziesiątka! 6 kwietnia odbyła się gala finałowa konkursu Złote Nożyce 2018, którego miałam zaszczyt zostać laureatką. Na gali pojawiły się osoby z szyciowego świata i przede wszystkim dziewczyny, które śledzę w sieci odkąd zaczęłam swoją przygodę z maszyną do szycia. Cieszę się, że wreszcie miałyśmy szansę spotkać się i wymienić naszymi szyciowymi doświadczeniami. Zdradzę Wam, że czułam się jakbym znała je od zawsze, jakbyśmy były dobrymi koleżankami i strasznie trudno było mi się z nimi rozstać.

 Zwyciężczynią konkursu, a tym samym najlepszą krawcową, została Martyna Renk, która prowadzi blog  http://www.martiarti.pl/, który w 2016 roku otrzymał tytuł Szyciowego Bloga Roku w kategorii Moda. Martyna z zawodu jest Technologiem Odzieży, ukończyła także kurs Osobistej Stylistki w Akademii Wizerunku OSA. W marcu 2016 roku obroniła dyplom z Projektowania Ubioru w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru z wynikiem bardzo dobry z wyróżnieniem, czego efektem był jej udział w pokazie dyplomowym. Kolekcja ta została nagrodzona stażem u Mariusza Przybylskiego oraz Wearso.organic, a także publikacjami na stronach: Lamode.info, Harelblog.pl, FashionBiznes.pl a także publikacją na łamach czerwcowego Elle.

Na stronie https://diymarket.pl/ możecie zobaczyć portfolio zarówno Martyny, jak i moje oraz wszystkich uczestniczek konkursu.Jury:)

„Zbyt wiele ludzi umiera z obojętnym sercem i to okropny sposób na odejście z tego świata. Życie ofiarowuje nam zdumiewające możliwości, ale musimy mieć oczy szeroko otwarte, by je dostrzec.”

–  Beth Hoffman – Lato w Savannah

A tu finałowa 10! Niestety nie wszystkie dziewczyny dotarły na galę, ale mam nadzieję, że jeszcze będę miała okazję je poznać!
…i jeszcze kilka zdjęć mojej sukienki :). Pierwszy raz szyłam z szyfonu i przyznam, że bardzo bałam się tego materiału, ale ostatecznie chyba nie wyszło tak źle, co myślicie? 

corazon

12 Comments

  1. Super wydarzenie, nie miałam pojęcia, że jest tyle pięknych wydarzeń modowych, a twój projekt jest rewelacyjny 🙂

  2. Chyba złożę skargę do Strasburga, do Brukseli i już sama nie wiem gdzie! Przecież to Ty powinnaś wygrać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *