Półfinał Fashion Designer Awards

Wczoraj miałam ogromną przyjemność wziąć udział w półfinale Konkursu Fashion Designer Awards, niestety nie jako uczestnik, ale jako widz:/… Jak tylko dowiedziałam się, że półfinał odbędzie się w Galerii Mokotów od razu wiedziałam, że nie może mnie na nim zabraknąć. Tematem tegorocznej edycji był “Tribute to Nature”, chciałam podpatrzeć co przygotowali młodzi projektanci, jakie mają pomysły, z jakich tkanin korzystali.

Konkurs Fashion Designer Awards po raz pierwszy został zorganizowany w  2008 roku, jego inicjatorką i pomysłodawczynią jest Joanna Sokołowska-Pronobis, która wraz z Agnieszką Hyży poprowadziła pokaz półfinałowy.

Konkurs FDA jest skierowany do początkujących projektantów, których marzeniem jest rozwój i edukacja w zakresie projektowania ubioru. To przedsięwzięcie dla wszystkich, którzy kochają modę i pragną związać z nią swoją przyszłość. Konkurs jest niezwykłą szansą zaistnienia w mediach, zdobycia doświadczenia na stażach w atelier w Polsce i zagranicą, poszerzenia horyzontów i wzbogacenia swojego portfolio.

Ideą FDA jest zaproszenie co roku zagranicznego projektanta jako honorowego przewodniczącego jury, który oprócz zaprezentowania swojej kolekcji na uroczystej gali zaprosi laureata do swojego atelier na staż.

Dla widzów modowego show w Galerii Mokotów organizatorzy przygotowali wiele ciekawych atrakcji. Między innymi inspirujące rozmowy z gośćmi wydarzenia, pokazy oraz konkursy, w których do wygrania były bony na zakupy i nagrody rzeczowe.

Pokaz projektantów obecnych w Warsaw Concept Store

Pierwszym gościem FDA była Antonina Samecka – twórczyni marki Risk made in Warsaw, autorka książki “Modoterapia”.

Kolejna piątka półfinalistów

Następnym gościem była maikijażystka marki MAC, Lidia Peterczuk, która opowiedziała o trendach makijażowych na nadchodzące miesiące.

Joanna Sokołowska-Pronobis i Agnieszka Hyży z autorką bloga RED BOW, Mają Kubaczyk.

Blogerka opowiedziała o swojej przygodzie z blogowaniem i modą oraz podzieliła się kilkoma modowo-blogowymi wskazówkami.

Pokaz kolekcji marki KappAhl

Kolejna piątka półfinalistów

Kolejnymi gośćmi były stylistka Dagmara Radzikowska i dziennikarka Grażyna Olbrych – autorki książki ”Jak trampki weszły na salony”. W krótkim wystąpieniu podzieliły się swoimi radami modowymi, opowiedziały o tym, że to co modne może być również wygodne. A przede wszystkim wspomniały jak nosić trampki 🙂

Pokaz marki HEXELINE

Wystąpienie projektanta Dustina Porazińskiego.

Następna piątka półfinalistów

Kolejny gość, kostiumografka Anna Męczyńska – autorka książki ”Figura jak z ekranu”

Pokaz kolekcji marki Uterque

FDA ściśle współpracuje z Międzynarodową Szkołą Kostiumografii i Projektowania Ubioru, która jako jedyna szkoła w Polsce gwarantuje swoim studentom kontynuację nauki w prestiżowej uczelni portugalskiej IADE. Dlatego też na półfinale nie mogło zabraknąć Magdaleny Płonki wykładowcy MSKPU, dwukrotnej stypendystki Lion’s Club, zdobywczyni wielu znaczących nagród oraz wyróżnień: Złota Nitka, Srebrna Pętelka, Gala Amberiff, Gala Martini, Debiuty Mody, Magazynu Uroda.

Pokaz kolekcji Joanny Porayskej oraz Aleksandry Malinowskiej.

Kolejnym gościem była naczelna stylistka stacji TVN, Dorata Williams. Dorota swoją przygodę z telewizją rozpoczęła jeszcze przed powstaniem TVN, w Telewizji Publicznej. Pracowała w TVP1 jako jedna z pierwszych stylistek w Polsce, kreowała wizerunki Kingi Rusin, Piotra Kraśko, Krzysztofa Ibisza.

W trakcie Półfinałowego pokazu pojawiła się również Anna Halarewicz autorka ilustracji modowych oraz autorka tegorocznego plakatu towarzyszącego konkursowi.

Następnie pojawiła się Zuzanna Wachowiak współzałożycielka marki BIZUU, która opowiedziała o powstaniu marki, którą prowadzi wraz z siostrą Blanką Jordan. Wspomniała o swoich pierwszych projektach, pierwszym pokazie i wystąpieniu w telewizji.

Po jej wystąpieniu oraz szybkim konkursie, w którym można było wygrać jeden z projektów BIZUU, na wybiegu pojawiły się modelki prezentujące najnowszą kolekcję marki.

Ostatnim gościem była Marieta Żukowska, jurorka konkursu, a przede wszystkim jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Aktualnie aktorka Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.

Na tej fotografii uwieczniłam moment ogłoszenia wyników. Była to z pewnością ważna chwila dla 20 projektantów, którzy dostali się do półfinału.

Do finału przeszło 9 z nich. Dziesiątego finalistę od poniedziałku (26.03.2018) będą mogli wybrać internauci poprzez głosowanie na stronie http://www.fashiondesignerawards.com.pl

Będziecie głosować? Macie swoje typy? Jak myślicie kto wygra tegoroczne FDA?

Finaliści na ściance:)… przez chwilę czułam się jak paparazzi:)

Mój look na FDA:) Wszytko mojego projektu… poza butami (New Look, moje ukochane, wygodne jak kapcie:))

Pamiątkowe toilet mirror selfie musi być:)

 

corazon

One Comment

  1. Super relacja! Nie myślałaś o pracy w jakimś magazynie? Fajne piszesz artykuły. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *