Life in the countryside

„There’s nothing like the peace of the countryside, the quiet and the lack of distraction. It helps you to focus your mind.”

– Jenny Nimmo

W dzisiejszym wpisie przeważają wiejskie klimaty, gdyż zdecydowanie bliżej mi do wieśniaczki niż do damy:). Mimo, że kilka lat mieszkałam w różnych miastach w Polsce i zagranicą to jednak zawsze tęskniłam za wsią. Śpiew ptaków, świeże powietrze i spokój to coś czego nie znajdziemy wśród zgiełku miasta. Choć życie na wsi też ma swoje minusy, zwłaszcza latem, kiedy unoszą się po okolicy zapachy naturalnych nawozów to nie mogłabym mieszkać nigdzie indziej. Możliwe, że jestem tak pozytywnie nastawiona do wiejskiego życia, gdyż znam tylko jego piękniejszą stronę, a tą prawdziwą, związaną z pracą na roli, hodowlą zwierząt i innymi obowiązkami, znam tak naprawdę tylko z programów typu „Damy i Wieśniaczki.

      A teraz przejdźmy do sedna, przecież to blog o szyciu. Tak jak obiecałam pokażę Wam dziś bluzkę, którą uszyłam z trenu od sukienki. Ze względu na wysoką temperaturę tren się nie sprawdził, ale bluzka już zdecydowanie tak, gdyż miałam ją na sobie już kilka razy. Krój jest prosty, wielokrotnie szyłam bluzki o podobnym fasonie, ale tym razem zmieniłam wygląd dekoltu. Mam nadzieję, że Wam się spodoba.

 

blog szyciowy

szycie

szycie bluzki

szycie

szycie bluzki

corazon

8 Comments

  1. Uwielbiam takie sielskie wiejskie klimaty. Wychowałam sie na wsi i z rozrzewnieniem wracam do czasów dzieciństwa. Na razie mieszkanie na wsi nie wchodzi w grę bo z uwagi na prace musze mieszkać w dużym mieście. W przyszłości jednak mam w planach kupienie niewielkiego domku na wsi i stworzenie tam własnego azylu.
    Najlepiej byłoby jeśli mogłabym tam zamieszkać na co dzien, jeśli jednak się nie uda, to postaram się kupić chociazby domek letniskowy, w którym mogłabym spędzić weekendy.

    Na wsi podoba mi się to, ze nikt sie tam nie spieszy i czas płynie wolniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *