How long?

„Only in Paris do couture workers, from seamstress to mannequin, worship a dress and treat it like a baby.”

– Pierre Balmain

Dziś przygotowałam dla Was kilka zdjęć sukienki uszytej na podstawie wykrojów z magazynu Burda. Jest to moja pierwsza sukienka z gorsetem! Miała ona wyglądać trochę inaczej, ale zabrakło mi materiału :(. Chciałam uszyć do niej duże bufiaste rękawy, ale tkaniny starczyło mi tylko na wąskie:(.

Górną część sukienki uszyłam na podstawie wykroju gorsetu z baskinką numer 106 z magazynu  3/2017. I tej części poświęciłam najwięcej czasu. Odszukanie elementów na arkuszu, odrysowanie ich na papierze, przeniesienie na tkaninę i wycięcie (z tkaniny i podszewki) zajęło mi 3h. Później było szycie, prucie, i znowu szycie i prucie. Te dwie czynności robiłam przez parę godzin, gdyż kiedy doszyłam rękawy gorset zaczął źle leżeć. Ostatecznie musiałam zmienić kształt rękawów i zrobiłam je bardziej opadające, przez co całkowicie odsłaniają ramiona, co niekoniecznie lubię.

Z dołem sukienki już było łatwiej. Skorzystałam z gotowego wykroju z Burdy, który dostałam podczas finału konkursu Szycie na Pokaz. Taki rodzaj wykroju to bajka. Jest czytelny i przejrzysty. Znajduje się na nim tylko jeden element garderoby. Żadnych innych linii, kresek i kropek w tysiącu kolorach. Wystarczy wyciąć każdy element, przyłożyć do tkaniny i odrysować. (Nie dodawałam zapasów na szwy, po prostu wycięłam większy rozmiar.)

Jak myślicie ile zajęło mi uszycie tej sukienki? Odpowiedź już jutro na moim profilu na Instagramie.

https://www.instagram.com/corazonfashion.eu/?hl=pl

szycie z burdą

burda wykroje

burda wykroje

 
 

 

 

corazon

12 Comments

  1. Śliczna sukienka, na prawdę bardzo mi się podoba 🙂 Ja myślę, że nawet lepiej, że te rękawki są wąskie, jakoś w moich oczach te są korzystniejsze 🙂

  2. Uwielbiam sukienki z gorsetami, cudownie w nich wygląda talia i są bardzo kobiece 🙂 uwielbiam kolor sukienki, którą uszyłaś i te odkryte ramiona-cudo! 🙂

  3. Czekam aż wrzucisz coś i będę mogła napisać „niee tym razem nie wyszło” hahaha ale nie mogę kolejna cudowna sukienka i kolejny raz jestem pod wrażeniem. Rękawy są świetne, może i lepsze takie niż szerokie? Pięknie na Tobie leży!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *