GOTTA HAVE IT


Moda wraca i przemija, przykładem tego są krótkie bluzki. Kiedyś każda dziewczyna chciała mieć krótki top odsłaniający pępek w stylu trio z zespołu TLC. Krótkie bluzki były hitem tamtych czasów, ale powróciły w roku 2014 i w najbliższym sezonie też ich nie zabraknie. Nie mam na myśli tylko tych odsłaniających cały brzuch, ale również delikatnie odkrywające okolice tali. W swoich kolekcjach zaproponowały nam je takie marki jak na przykład; Dior, Emanuel Ungaro, Louis Vuitton, Barbara Bui, Thierry Mugler, czy Tommy Hilfiger.
Przyznam, że zainspirowana tymi wszystkimi kolekcjami zasiadłam do maszyny i zapragnęłam uszyć sobie krótką bluzkę. Przecież ja też chcę być modna tej wiosny:)
Zawsze staram się szyć oszczędnie i nie marnować materiału, jeśli zastaną mi jakieś resztki tkaniny zazwyczaj ich nie wyrzucam, a wykorzystuję. Bluzka, którą Wam dziś pokarzę powstała z kawałków, jakie mi zostały po szarej sukience i spódnicy. Nie jest tak krótka i odważna, jak te prezentowane przez dziewczyny z TLC, ale chyba wyszła fajna:)Podczas szycia tej bluzki miałam moment kryzysu i zaczęłam żałować, że zachciało mi się bawić w recykling. Ilość materiału na rękawy, obszycia i falbankę była dosłownie na styk, jeden błędny ruch, zbyt mocne cięcie i z bluzki nic by nie było. No ale na szczęście udało mi się ją wykończyć i przyznam, że czasami dreszczyk emocji się przydaje:)

„Women don’t need a closet full of clothes. They just need the right clothes.”

– Michael Kors 

The times when every girl dreamed of a crop top styled as the girls from TLC is popular again. Fashion from the late 90′ came back in 2014 thanks to Rihanna, Miley Cyrus or Cara Delevingne also the street style fashionistas pulled it off. Most fashion designers had crop tops in their collections and fortunately have them for the coming seasons, too. Dior, Emanuel Ungaro, Louis Vuitton, Barbara Bui, Thierry Mugler, or Tommy Hilfiger presented feminine, sexy, edgy, and simply hot crop tops that every woman desires to have ( I am one of them:) )   Therefore inspired by the best designers I sat down again in front of my sewing machine and sew myself a top. It is focused on displaying only the midriff, just an inch of a skin, not showing the kilometres of stomach.

 

corazon

4 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *