FDA Finał

„W modzie interesuje mnie twórczość, ludzie którzy tę modę tworzą, mechanizmy działania całej tej machiny.”

– Joanna Sokołowska – Pronobis, wywiad Kobieta.pl

Za nami finał 10 edycji Fashion Designer Awards. Nie przypuszczałam, że tej edycji poświęcę aż trzy posty na moim blogu! Kto wygrał? Kto pojawił się na gali finałowej? I co uszyłam na tą okazję? Na te pytania już za chwilę Wam odpowiem.

W poniedziałkowy wieczór 27 maja w hali Global Expo, odbyła się jedna z ważniejszych imprez dla początkujących projektantów i osób interesujących się modą.

Wśród zebranych gości pojawiło się wiele gwiazd między innymi:

Monika Zamachowska, Magdalena Pieczonka, Tomasz Ciachorowski, Ada Fijał, Rafał Maślak, Anna Korcz, Michał Witkowski, Magdalena Antosiewicz, Barbara Kurdej – Szatan, Gabi Drzewiecka, Viola Piekut, Dorota Goldpoint i Mateusz Hładki, który poprowadził galę finałową.

Niekwestionowaną królową wydarzenia była jego organizatorka Joanna Sokołowska – Pronobis, która zachwycała w długiej białej sukni zaprojektowanej przez Violę Piekut.

 

Tegoroczną edycję Fashion Designer Awards wygrał student łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych – Adrian Krupa.  Jego  zwycięstwo nie było dla mnie zaskoczeniem, gdyż Adrian w ostatnim czasie wygrał większość liczących się konkursów dla projektantów! W 2018 roku zwyciężył w konkursie Złota Nitka oraz w konkursie Radom Fashion Show, zdobył II miejsce w OFF FASHION. Jego projekty zachwycają każdego! Asymetryczne konstrukcje, plisy, brokat, oryginalne dodatki,  nietuzinkowe połączenia, wszystko to przerysowane, ale wciąż kobiece! Wizja Adriana musiała urzec jurorów 10 edycji FDA. Jako zwycięzca otrzymał on wiele ciekawych nagród m.in.: staż w atelier włoskiej projektantki Francesci Liberatore,  staż w atelier Georges’a Chakry, stypendium w Viamoda, wyjazd do Mediolanu na targi White Milano z batonikiem Duplo, wyjazd na targi Premier Vision do Paryża z Cisowianką Perlage, udział w 2. Edycji International Young Designers Contest w Kijowie, 20 tys. złotych, obsługę sesji lookbookowej lub wizerunkowej przez AA Wings of Colors i MATRIX , sesję na łamach miesięcznika Avanti oraz stanowisko w strefie mody podczas Green Festival Olsztynie od cojestgrane24.pl

Poza zwycięzcą 10 edycji, nagrody otrzymały również dwie inne projektantki.

Manuela Korecka otrzymała staż w atelier Gosi Baczyńskiej, staż w zespole stylizacji TVN oraz nagrodę Showroom Talents, czyli 5000 zł na tkaniny oraz wsparcie merytoryczne.

Kolekcja Magdaleny Czamara również została doceniona przez jury i nagrodzona stażem w atelier Bizuu oraz wsparciem medialnym i PR’owym na łamach serwisu Kobieta.pl .

Nie zrobiłam niestety żadnych fajnych zdjęć mojej stylizacji podczas gali, więc dodaję zrobione dzień po :). Moja sukienka miała inaczej wyglądać, miał być tren i dodatki, ale jak zwykle (to już u mnie tradycja) zabrakło mi materiału i było zbyt późno by zamówić brakujące metry.

corazon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *