Fashion Anatomy

 

 

Fashion Anatomy to konkurs dla projektantów, który odbył się 15.09.2019 w Krakowie. Podczas gali finałowej, którą poprowadził Hubert Centkowski wraz z aktorką Agnieszką Korzeniowską, 13 projektantów miało okazję zaprezentować swoje kolekcje składające się z 10 sylwetek oraz projekt konkursowy odwołujący się do cytatu Coco Chanel.

Każdy z projektantów podszedł do tematu  zupełnie inaczej, więc mogliśmy podziwiać zupełnie różne interpretacje słów Coco. Była czerń, biel, perły, folk, kapelusze, koronki, elegancja, klasyka, ale również projekty niosące za sobą głębszy przekaz.

Moje przygotowania do konkursu trwały od momentu ogłoszenia listy finalistów. Zaczęła się walka z czasem, poszukiwanie tkanin i próba stworzenia spójnej kolekcji. Z pomocą przyszła mi moja cudowna Agnieszka Dzieja (z której tkanin powstała część moich projektów i suknia finałowa) oraz sklep Popcouture, gdzie znalazłam velvet, z którego uszyłam jedną z kurtek oraz sukienkę, którą miałam na sobie.

W tym wpisie pokażę Wam tylko relację z gali finałowej, natomiast w kolejnych postach, napiszę więcej o każdej z sylwetek.

Moja suknia finałowa była inspirowana słowami Chanel oraz książką „Coco Chanel. Sypiając z wrogiem”. Powstała ona z cudnej gipiury, którą połączyłam z tkaniną z delikatnym wzorkiem i następnie przez prawie dwa miesiące wyszywałam ponad 1 kg koralików.

Gala finałowa Fashion Anatomy odbyła się w hotelu położonym na wzgórzu w urokliwym zakątku Lasu Wolskiego. O godzinie 12 zaczął się wybór modelek, pierwsze przymiarki, makijaż, fryzury i ogólne szaleństwo. W międzyczasie każdy z projektantów musiał udzielić krótkiego wywiadu, który został wyświetlony wieczorem podczas gali.

 

Większość moich projektów został przeze mnie ozdobiona ręcznie, do ich wyszycia użyłam różne taśmy, sznurki, koraliki i kryształki.

A tu możecie zobaczyć wszystkie finałowe sylwetki 13 projektantów.

ROH’AN

MARCIN GIEBULTOWSKI

PAWEŁ WĘGRZYN

ANNA HASIAK

ANETA LARYSA KNAP

KATARZYNA SZUMIEC

KAMILA FYDA-SIKORSKA

HOJNATZKA

MAGDALENA CZAMARA

DIANA WALKIEWICZ

KAROLINA PEEK

JOANNA NIEMIEC

Projekt Joasi zdobył najwięcej punktów w głosowaniu jury i to właśnie ona otrzymała statuetkę Polish Fashion Diamond oraz możliwość prezentacji swojej kolekcji podczas Paris Fashion Week 2020. Gratuluję!!!

Tu moja piękna modelka i kuzynka Sara Langa.

Podczas gali, każdy z projektantów musiał wyjść na scenę i odpowiedzieć na pytanie prowadzących, które ściśle dotyczyło sylwetki finałowej.

 

Zdjęcia: archiwum własne oraz Robert Tekielak (Fashion Anatomy)

corazon

3 Comments

  1. Kolekcje są ciekawe, aczkolwiek nie wiem czy nałozyłabym na siebie wiekszość z tych ciuchów. Kiedyś próbowałam również bawić się w projektowanie ubrań, jednak nie jest to takie proste jak sie wydaje. NIe wystarczy jedynie zaprojektować sukienki czy bluzki. Trzeba mieć duze pojęcie o tym jak ubranie bedzie się układało na ciele, jakie właściwości ma dana tkanina 😉

    Podziwiam jednak osoby, które się tym interesują oraz maja do tego tyle samozaparcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *