FASHION DESIGNER AWARDS 2019

„Ta edycja to dowód na to, że kocham ten projekt już od dziesięciu lat i głęboko wierzę w to, że stanowi on ogromną szansę dla młodych projektantów, aby zaistnieć. ”

– Joanna Sokołowska – Pronobis

 

Pamiętacie mój zeszłoroczny post z półfinału FDA? Wtedy pisałam go z perspektywy widza, w tym roku dołączyłam do uczestników. Co prawda nie dostałam się do półfinału, ale to zawsze jakaś przygoda.

To może zacznę od początku…

Co to jest FDA?

Jest to konkurs dla młodych projektantów mody (słowo młodych najbardziej mi się podoba w tym zestawieniu:)). Aby dostać się do konkursu należało zgłosić teczkę zawierającą 5 projektów odnoszących się do tegorocznego hasła „Be Italian, Be glamour” i przejść przez kolejne etapy, aż do finału, w którym znajdzie się tylko najlepsza 10.

W FDA udało mi się dotrzeć tylko do 30, więc podczas obrad, miałam okazję zaprezentować przed jury jedynie dwie odszyte sylwetki.

Co uszyłam? Czym się inspirowałam?

To, że dostałam się do FDA było dla mnie kompletnym zaskoczeniem. Nie przygotowywałam się w ogóle, zgłosiłam projekty, na które nie miałam nawet materiału, więc kiedy okazało się, że przechodzę do kolejnego etapu musiałam pociąć trochę moich ubrań:). Tak więc, moją inspiracją była moja szafa i kolekcje Dolce & Gabbana. Wiecie, że szaleję za rzeczami ręcznie zdobionymi, bogato wyszywanymi, więc chciałam, aby właśnie takie były moje projekty. Zresztą sami zobaczcie:)„Uczestniczyłem w pierwszej edycji konkursu FDA, teraz uczestniczę w dziesiątej i myślę, że wszystko, co przetrwało tyle lat, jest inicjatywą wartościową, która zdecydowanie ma sens.”

– Dawid Woliński


 

corazon

13 Comments

  1. Wow!!! Brawo! Cudowne projekty, nie mogłam oderwać od nich oczu i zdecydowanie jesteś niesamowicie uzdolniona i pracowita 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *