DIY Shirt

Hej! Kochani dziś przygotowałam dla Was, kolejną krótką instrukcję dzięki, której z łatwością przerobicie męską koszulę w jej modny damski odpowiednik. Koszula, którą przerabiałam miała pierwotnie rozmiar 16.

Tak więc zaczynamy:)

Odcinamy lamówkę z dolnej części koszuli. Na koniec zrobimy z niej ozdobne kokardki do mankietów.

Kolejnym krokiem jest wycięcie dwóch równych pasków, (ja zrobiłam to trochę inaczej ale efekt jest podobny) z których wykonamy ozdobną falbankę.  Linią przerywaną zaznaczyłam miejsce cięcia…. Wycięte paski zszywamy ze sobą, tak abyśmy otrzymali jeden wielki okrąg:) i obrzucamy wszytko pięknie przy szwach.

Aby nasza falbanka ładnie się prezentowała wykańczamy ją lamówką.

Teraz zostało, nam już tylko wszycie falbanki. Jest to chyba najtrudniejszy etap. Dlatego najpierw ładnie przypnijcie sobie wszystko szpilkami, tak aby otrzymać równe zakładki.

Jak już mamy wszytą falbankę to wracamy do lamówki, którą odcięliśmy najpierw z koszuli. Przecinamy ją na dwie równe części i wkładamy w dziurki w mankietach przeznaczone na spinki. I gotowe:)

Poniżej gotowa koszula w jesiennej stylizacji:) Połączona z klasycznymi czarnymi rurkami i kożuchem. Jak wiecie kożuch w tym sezonie zdeklasował puchowe kurtki i oversizowe wełniane płaszcze. Najmodniejsze są te zamszowe i skórzane. Mój kożuch jest sztruksowy, czyli z tkaniny, która po latach zapomnienia wróciła do naszych łask.

    Mina Armaniego na poniższym zdjęciu…bezcenna:)

corazon

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *