Christmas Time is Here

„The hardest thing in fashion is not to be known for a logo, but to be known for silhouette”

-Giambattista Valli

 
  Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta:)…Jak tam kobietki przygotowania do świąt? Czy ubrałyście już choinkę, Wasze domy przepełnione są zapachem pierników, a w szafie czeka już Wigilijna kreacja?
  W Wigilię powinnyśmy wyglądać dość skromnie, klasycznie, bez szaleństw, ale oczywiście nie nudno. Naszą stylizację możemy podkreślić drobnym detalem, w postaci zegarka, paska czy biżuterii. Tego dnia warto postawić na czerwień, burgund, granat i złoto. Niezawodna mała czarna również powinna się sprawdzić, ważne by nie była wyzywająca i nie odsłaniała zbyt wiele. Skoro już jesteśmy przy małej czarnej to opowiem Wam trochę o mojej nowej sukience. Uszyłam ją z dwóch różnych koronek. Koronka z której wykonana jest górna część sukienki, jest dość sztywna, natomiast część dolna i wykończenie rękawów wykonane jest z koronki elastycznej. Do wykończenia sukienki pod szyją oraz na plecach użyłam ozdobnej koronkowej taśmy. Jak podoba Wam się efekt końcowy? Osobiście jestem zadowolona z sukienki, ale raczej nie postawię na nią tej Wigilii. Odkryte plecy przy Wigilijnym stole mogą okazać się nietrafione, dlatego nie odchodzę od maszyny do szycia i pracuję nad kolejną kreacją:)

“Fashion is not necessarily about labels. It’s not about brands. It’s about something else that comes from within you.” 

 — Ralph Lauren       

   Are you ready for Christmas? Have you decorated your Christmas tree? Is your home filled with the smell of ginger cookies? Is your Christmas Eve outfit prepared?
   During Christmas we should look classy, sophisticated, elegant, but of course not boring. We can accentuate our look with stylish accessories. During these days we should choose red, navy or gold. A little black dress is also a good idea, when it is not tacky and does not uncover too much. Talking about lbd, recently I have sewed one and today I want to show it. To make the dress I used two different types of lace. The top part of the dress is made with the rigid lace and the bottom part is more elastic. The part around neck and back is made with a lace tape. How do you like it?

 

corazon

10 Comments

  1. Uwielbiam koronki, są takie kobiece…bardzo fajnie zmiksowałaś ze sobą ten materiał, efekt końcowy super. Ja właśnie mam skrojoną granatową sukienkę z myślą o Świętach i tak się zastanawiam czy zdążę do Wigilii:-). Zdrowych, wesołych Świąt dla Ciebie i Twoich bliskich, pozdrawiam:-).

    • Cieszę się, że Ci się podoba:) Mam nadzieję, że zdążysz z sukienką i wyjdzie piękna, jak większość Twoich rzeczy:) Również życzę Ci Zdrowych i Radosnych Świąt:*

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *