Can’t GET you OUT of MY head

 

   Przeglądając kolekcje Emilii Wickstead zakochałam się w kilku jej projektach i zapragnęłam uszyć coś czego jeszcze nie mam. Miało to być coś innego, coś co trochę odświeży moją szafę.
Zainspirowana, z głową pełną pomysłów skoczyłam do sklepu z materiałami i szybko zasiadłam przed maszyną. Sukienka którą uszyłam jest swobodna, casualowa, w kolorze szarym. Przez co, że wykorzystałam do jej wykonania wełnę, jest idealna na tę porę roku, ciepła, miękka i wygodna. Sukienka ta nie jest  kopią żadnego z projektów Wickstead, ale to właśnie one sprawiły, że znowu zachciało mi się coś uszyć.
Czy udało mi się zrealizować mój plan i uszyć coś, czego jeszcze nie mam? … No cóż, wydaje się, że kolejna oversizowa sukienka dołączyła do swoich koleżanek:)
Poniżej moje najnowsze dzieło oraz kilka projektów Wickstead, które były moją inspracją. Projektantka zaoferowała nam bardzo kobiece kreacje, połączenie tradycji z nowoczesnością, przepiękne tkaniny, pastele i wzory, trudno jest się w nich nie zakochać:)A tak w ogóle to nic dziwnego, że projekty Wickstead tak bardzo mi się spodobały, przecież sama księżna Kate niejednokrotnie wybierała  jej kreacje.

„To me, clothing is a form of self-expression. There are hints about who you are in what you wear”

– Marc Jacobs

  While I was looking through Emilia Wickstead’s collections I decided to sew something new, something I haven’t sewed before. Inspired, with the head full of new ideas I rushed to the fabric shop and sat in front of my sewing machine. The dress I sewed is not a copy of Wickstead’s project but it was inspired by her collection. It is a casual dress, made out of a grey wool.
Does the dress really differ from the other dresses I have already sewed? It might seem that it is another oversized mini dress that joined my wardrobe. But anyway I still like it:)
Below you can see my new project and some of my favourites from Wickstead’s collections. The designer offers very feminine projects; beautiful fabrics, pastels and patterns. It is hard not to fall in love with them:)Anyway even the Duchess of Cambridge Kate Middleton is fond of her clothes.

 

 

 

corazon

8 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *