Boucle Look

„Pink is a beautiful color, because it is one of the colors that the sun makes at twilight and in the dawns.”
― C. JoyBell C.

Lubicie total looki? Najpopularniejsze są w bieli i czerni, ale ja ostatnio trwam przy różu. Nie wiem jak to się dzieje, ale w mojej szafie jest coraz więcej różowych ubrań. Mimo, że czasem planuję uszyć coś w innym kolorze to i tak kończę z różową tkaniną przy maszynie.

Róż, w pewnym sensie to symbol kiczu i tandety, ale stał się głównym kolorem w mojej garderobie. Czemu? Sama nie nie wiem. Może ma to zawiązek z ukrytą tęsknotą za młodością? Przecież większość mam ubiera swoje córeczki na różowo. Żeby lepiej zrozumieć moje zamiłowanie do różowego koloru postanowiłam poszukać informacji w Google o znaczeniu tego koloru. Dowiedziałam się, że różowy podobnie jak czerwony jest kolorem miłości i kobiecości. Róż jednak w odróżnieniu do czerwieni symbolizuje bardziej czuły i delikatny rodzaj miłości. Róż to również kolor wesoły i radosny. Znacie na pewno przysłowie „patrzeć przez różowe okulary”. „Jest ono używane w stosunku do osób optymistycznie nastawionych do świata, niemartwiących się problemami i myślących pozytywnie. Z tego powodu czasami róż jest kojarzony z przesadną beztroską i ignorowaniem negatywnych stron rzeczywistości.”

A teraz kilka słów o moim komplecie.

Jest to zestaw składający się z bluzki, kurtki i spodni. Materiał na komplet kupiłam na allegro i jest to boucle. Nie wiem ile dokładnie metrów zużyłam, ale wydaje mi się, że koło 5 m. Zrobiłam dodatkowo wstawki ze skóry przy pasku w spodniach oraz akcenty skórzane w kurtce. Jeśli chodzi o kurtkę to jeszcze nie zrobiłam zapięcia, ale w planach mam napy. Próbowałam wszyć suwak, ale jakoś nieładnie on wyglądał.

szycie kurtki

 

corazon

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *