Blue Bird

„Nature is the art of God”- Sir Thomas Browne

Kolor niebieski kojarzy się z otwartą przestrzenią, wodą, morzem, niebem. W starożytnej Grecji i Rzymie był symbolem Zeusa i  Jupitera.  Osoby wybierające kolor niebieski i jego odcienie są spostrzegawczy i twórczy, mają dużą wyobraźnię. Są to najczęściej ludzie, którzy chcieliby po sobie coś zostawić – chcą one zapisać się w pamięci innych – najczęściej to artyści, pisarze, lekarze i wynalazcy. Brzmi fajnie, prawda?

Chyba muszę zaopatrzyć swoją garderobę w większą ilość niebieskich outfitów 🙂

Tymczasem mój pierwszy blue ootd:

Krótki top oraz długie delikatnie rozszerzane spodnie. Spodnie miały mieć o wiele szersze nogawki ale kupiłam za mało materiału i mi nie starczyło na uszycie takiego fasonu jaki sobie zaplanowałam:/

Zdjęcia mojego outfitu zostały wykonane nad naszym pięknym Bałtykiem, może nie jest on błękitny, ale i tak kilka lat temu skradł moje serce.

… Niedawno spacerowałam wybrzeżem z moim starszym synem. Było pięknie. Jednak co jakiś czas w miejscach najczęściej odwiedzanych przez ludzi natykaliśmy się na jakieś butelki i torebki plastikowe, opakowania po chipsach i inne rzeczy, które powinny znaleźć się w koszu, a nie na plaży czy w morzu. Oskar wtedy mnie zapytał czemu ludzie zaśmiecają plaże? Przecież później siedzą i kąpią się wśród tych śmieci. Poprosił mnie żebyśmy następnego dnia wzięli ze sobą worki i podczas spaceru pozbierali wszystkie napotkane śmieci.

Tak też zrobiliśmy, tylko tym razem wybraliśmy się całą rodziną. Nawet sobie nie wyobrażacie jaką radochę mieli chłopcy. Widziałam, że czuli się dumni z tego co robią.  Wciągu naszego spaceru uzbieraliśmy pełen worek śmieci, było w nim wszystko! Opakowanie od dmuchanego materaca (wcześniej zakopane pod piaskiem), podpaski, butelki, torebki foliowe, sznurki, słomki i wiele innych. Na ostatnim zdjęciu znajduje się tylko część rzeczy, które zebraliśmy. Pod koniec spaceru byliśmy w szoku, jak bardzo ludzie mają w nosie w jakich warunkach odpoczywają, nie przejmują się tym, że zamieniają naszą planetę w wysypisko śmieci:( A przecież wcale nie musi tak być!  Wszystko zależy od nas. To w naszej gestii jest ochrona środowiska naturalnego. Jesteśmy jego częścią i zarazem opiekunem. Słyszeliście o akcji zabierz 5? Dotyczy ona kwestii zaśmiecania lasów i zebrania jakichkolwiek 5 śmieci przy okazji grzybobrania czy zwyczajnej wyprawy do lasu. 5 śmieci to zaledwie garść, ale garść za każdym razem, za każdym naszym pobytem w lesie może zdziałać cuda. Warto tę zasadę zastosować w innych miejscach, nie tylko w lesie, ale również przebywając nad morzem czy w górach! Pomyślcie o tym…

Miłego dnia.

corazon

5 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *