BEST is YET to COME

Styl boho-chic jest stylem łączącym trendy mody etnicznej, hipisowskiej  i cygańskiej. Jest to styl nietuzinkowy, frywolny, swobodny ale i elegancki, barwny i przyciągający. Moda w stylu boho pozwala się wyróżnić z tłumu, jest efektem ewolucji, połączeniem różnych trendów. W pewnym sensie odzwierciedla tęsknotę za wolnością i dążeniem do łamania stereotypów i reguł. Stylizacje boho czerpią inspiracje z ulic, mimo, że wyglądają niedbale są przemyślane. Akcesoria i różnego rodzaju dodatki, często ręcznie robione są nieodłącznym elementem boho.
Sukienka, którą dziś Wam pokarzę w pewnym sensie miała nawiązywać do boho. Powstała z zamszu, który kupiłam rok temu przez internet. W internetowej ofercie prezentował się on bardzo ciekawie, nie mogłam się doczekać nadejścia paczki, ale jak już ją otrzymałam to czar prysł. Kolor przestał mi się podobać i jakość też nie powalała, co sprawiło, że niespecjalnie chciało mi się z niego coś uszyć. Ostatnio jednak pomyślałam, że czas najwyższy „coś” z nim zrobić. „Coś” okazało się być sukienką z frędzlami. … Oj namęczyłam się przy tych frędzlach. Czy było warto? Sami oceńcie.

“Clothes mean nothing until someone lives in them.” 
— Marc Jacobs

Boho-chic is a style of fashion drawing of various ethnic, bohemian and hippie influences. This style reflects our longing for freedom and yearning to break the accepted rules, conventions and stereotypes. It is elegant, creative, natural, comfortable, lavish and colourful. This style is an effect of the fashion evolution. Although it might look carefree and messy it is carefully prepared.  It compares street style with lots of accessories and embellishments, which are often handmade.
The dress I want to show you today was supposed to reflect boho style to some extent. I made it out of a suede fabric I bought last year. The fabric I found on the internet auction, I was waiting impatiently for the delivery day, but once I had got it I realized that I did not like it. Therefore I threw it in to the box with other fabrics I did not use. After one year in a box I took it out and decided to sew a fringe dress. It took me ages cutting the fringes. Was it worth? What do you think?

 

corazon

4 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *